ERKUL KARNEM Nedir?


Sinav yapilmasinin amaci MEB bakanliginin yeni OGS sistemi olan SBS lere hazirlik, anlatilan konunun her hafta çalisilmasini saglamak ve böylece her zaman yazili sinavlara hazirlikli olmaktir. Bu sinava Haftalik Kontrol Sinavi ismi verilmektedir; Haftalik sinavlar ister klasik, ister test usulüyle yapilabilir. Programa otomatik sekilde aktarma modülü bulunmaktadir. Çalisma aliskanligi olmayan ögrencilerin de sinava hazirlanmalarini saglamak amaciyla çalisilmasi gereken konular ve çözülmesi gereken konular bir hafta önce ödev dosyasi seklinde ögrenciye verilir.

Ödev dosyalari haftanin son dersinde brans ögretmenleri tarafindan yapilir. Ancak Haftalik Kontrol Sinavi ödev kontrolünü etkili hale getirir. H.K.S. de bir hafta önce derslerde islenen konulardan sorular sorulur. Sorular islenen konularin çok az bir bölümünden soruldugu için özellikle ögrencilere basarili olma firsati taninir ve dersleri sevmeleri saglanir.

Sinif içerisinde basarisi düsük olan ögrenciler hangi derslerde basarisiz ise o derslerden ek çalismalar yapilarak telafi programi uygulanir. H.K.S. sonuçlari ögrencilere karne olarak verilir ve velilere haftalik bildirilir. Karneler hem anaokulu, hem ilkögretim hem de lise ve fen liselerinde uygulanmaktadir. Ögretmenler internet baglantisi olan herhangi bir yerden bilgi girislerini yapabilmektedirler. Velilerimiz internet üzerinden çocuklarinin karnelerini takip edebilmekteler. Ayrica veliler ögretmenlere ve idarecilere sistem üzerinden mesaj atabilmekte ve ögretmenlerde bu mesajlara cevap verebilmekte yani sistem içi elektronik posta servisi bulunmaktadir.

 

 

ERKUL KARNEM
Islenen konular
Ödevler
Davranislar
Ögretmen duyurulari
Idari duyurular
PDR bilgilendirme
SBS-KDS sonuçlari
Kitap okuma takibi

Okul web sayfamizdan ulasabilirsiniz;

 

  Genel Müdürlük : Yeniköy Beldesi Ilıca Cad. No:29/1 Başiskele / KOCAELİ | Telefon :(0262) 341 50 01

2013 © Copyright |Erkul Eğitim Kurumları